E-kniha. Tomáš Holý.

Jmenuju se Tomáš.

První a jediný skutečný faktografický životopis Tomáše Holého je psán tak, abyste snadno viděli a cítili, jak opravdu žil, co se kolem něj dělo, co ho ovlivňovalo a jak působil na svoje okolí.

Díky své čtivosti vás zábavně provede všemi ověřenými základními životopisnými a rodinnými fakty, filmováním a nakonec vtáhne do Tomášova příběhu a doby, v níž jej prožil.

E-kniha Jmenuju se Tomáš obsahuje rozsáhlou obrazovou přílohu s fotografiemi osobními i filmovými, dokumenty a cenami.

V e-knize je i kompletní seznam všech filmů, ve kterých Tomáš Holý hrál a míst, kde se jednotlivé filmy natáčely.

Tatínek Tomáše Holého Václav Holý

Václav Holý, tatínek Tomáše Holého na slavnostním uvedení knihy v Luxoru.

KOUPIT ZDE
FACEBOOK

Kniha vyšla také z iniciativy a s podporou Tomášova tatínka, Václava Holého.

Jmenuju se Tomáš obsahuje rozsáhlou obrazovou přílohu s fotografiemi osobními i filmovými, dokumenty a cenami.

Ukázka z e-knihy Jmenuju se Tomáš / Tomáš Holý:

Opravdu Tomášovo filmování začalo takhle?
Ano, byl to skutečně a prokazatelně Tomášův strýc Jan F. Jindra, který Tomáše doporučil jako svého roztomilého a šikovného synovce vhodného jako záskok režisérovi Oldřichu Lipskému, když ten narychlo sháněl dětského herce do jedné malé role v komedii „Marečku, podejte mi pero!”.
Nakonec s Tomášem vznikla legendární humorná scéna filmu, v níž si starší roztržitý učitel chemie, kterého hraje František Filipovský, dlouho nevšimne příchodu malého žáka Matuly, představovaného právě Tomášem, který má předat vzkaz od ředitele školy.
Tomáš je před kamerou naprosto svůj a i v tak malé filmové etudce je hned vidět, protože je nejen dětsky milý, ale výborně a vtipně reaguje.
Spokojený režisér pak vezme Tomáše do svého dalšího filmu, kde už má přece jen o něco málo větší roli. Je to film „Ať žijí duchové!”.

Další ukázka z e-knihy Jmenuju se Tomáš / Tomáš Holý:

Tomáš zavedl Lucku Bílou mezi svoje kamarády z Nuslí i právníky a většina jí ihned přijala. Lucka Bílá se tak brzy stala nedílnou součástí naší širší party.
„Vzpomínám si na úplně typickou příhodu s Luckou. Měli jsme sraz v hospodě a jako studenti jsme neměli moc peněz. Lucka přišla do hospody a měla pětikilo. To byly tehdy dost dobrý peníze, tak krát deset vůči dnešku, bych řek. Koupila si tlačenku s cibulí a Marlbora, to bylo něco, jak ta kombinace, tak ty cigára, my kouřili žlutý startky bez filtru, a kdo měl peníze tak Petry, výjimečně Sparty. Zbytek, něco přes čtyři stovky za nás utratila. A pak řekla, že teď už nemá žádný peníze na příštích několik dní. A neměla. Byla nesmírně štědrá a rozdala by se, i z toho mála, co tehdy měla. Tomášovi se hned strašně líbila, byla živelná, nesmírně přitažlivá a zcela svá. Pořád se spolu smáli.

Pokud máte zájem, další ukázky z knihy jsou také zde.

Pokud máte zájem o koupi e-knihy Jmenuju se Tomáš. Tomáš Holý. můžete ji získat např. zde: https://www.palmknihy.cz/literarni-biografie/jmenuju-se-tomas-176804

Pokud máte zájem o knihu Jmenuju se Tomáš. Tomáš Holý. ve vašem knihkupectví, nebo si ji rovnou objednejte zde: https://www.kniha.cz/detail/kniha-450149-jmenuju-se-tomas

Kniha Jmenuju se Tomáš obdržela několik cen, včetně Magnesie Litera 2018 – Ceny čtenářů.

Grafický román o životě a filmování Tomáš Holý v hlavní roli si můžete koupit např. na https://www.kosmas.cz/knihy/284770/v-hlavni-roli-tomas-holy/

Další knihy Oty Karse lze zakoupit např. u Kosmasu: https://www.kosmas.cz/autor/10419/ota-kars/

Pokud máte zájem o audioknihu Jmenuju se Tomáš. Tomáš Holý. kterou skvěle načetl Aleš Háma, ve formě CD, můžete si ji pořídit např. zde:
https://www.kniha.cz/detail/kniha-450149-jmenuju-se-tomas

Pokud máte zájem o audioknihu Jmenuju se Tomáš. Tomáš Holý. kterou skvěle načetl Aleš Háma, ke stažení, můžete ho učinit např. zde:
https://audioteka.com/cz/audiobook/jmenuju-se-tomas

E-knihu Jmenuju se Tomáš. Tomáš Holý. lze samozřejmě objednat i u dalších distributorů.

Namátkou
https://www.alza.cz/media/jmenuju-se-tomas-d5166760.htm?o=3
https://knihy.abz.cz/prodej/jmenuju-se-tomas-1